ברצוננו להציג בפניכם את העמותה הבינלאומית לחינוך אומנויות הקרקס, המחול והתנועה.


זהו ארגון ללא מטרת רווח המתמקד בקבוצה מיוחדת מאוד של ילדים, בני נוער ומבוגרים שעוברים תקופה כואבת בחייהם, כגון התמכרות, אלימות, דיכאון, אובדן, הפרעות קשב או היפראקטיביות.

הפרויקט מתמקד בשלוש רמות:
פעילויות חינוכיות, חברתיות ואמנותיות.

העמותה הבינלאומית לחינוך אומנויות הקרקס, המחול והתנועה משתפים פעולה עם אגודות בינלאומיות מגוונות (גרמניה, רוסיה, פינלנד וצרפת), במטרה ליצור יחד פרויקטים חינוכיים, חברתיים ואמנותיים.

נשמח לקבל את תמיכתכם ורעיונות  לשיתופי פעולה.

הרמה החינוכית

הפעילות שלנו מתקיימת באקדמיה לקרקס, הנמצאת כעת באולם גדול באזור התעשייתי של עמק חפר, שם אנו מקיימים שיעורים מקצועיים באמנות הקרקס, למתחילים, לתלמידים מתקדמים ולבוגרים. בנוסף לשיעורים שמתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, מזה 4 שנים, אנחנו מקיימים לימודי בוקר (יום שלם), יום זה כולל לימודי קרקס בשעות הבוקר, בשעות אחר הצהריים - מתמטיקה, אנטומיה, עברית, אנגלית וצרפתית. בקבוצה זו של 40 ילדים ונוער, ראינו שיפור משמעותי בתקשורת, במיקוד ובהערכה העצמית שלהם בזמן מהיר מאוד.
 

הרמה החברתית

פרויקט זה מושך ילדים רבים, בני נוער ומבוגרים אשר אומנויות הקרקס נחוצות להם בחיי היומיום שלהם. שחר קמאי, המנהל הפדגוגי של האקדמיה, התמחה בהפרעות דיסלקסיה והיפר-אקטיביות ואינס לורקה המנהלת האמנותית עובדת עם אנשים שעברו תקופות כואבות בחייהם (אלימות, אובדן הורה, סמים או התמכרות לאלכוהול, היפראקטיביות) ) וביחד תומכים בתלמידים דרך אמנויות הקרקס, שירה, ריקוד, מוסיקה או תיאטרון. אנשים שניסו להתאבד הפכו נלהבים לחיים תודות לעבודה המשותפת עם הצוות שלנו.

מדי שנה מעניקה העמותה מלגות לתלמידים עם קשיים כלכליים, על מנת לאפשר להם ללמוד באקדמיה לקרקס.

הצוות שלנו מתנדב במקומות כגון בתי חולים, בתי ספר, בתי יתומים או בתי כלא לנוער על ידי הצגת סדנאות קרקס, אירועים, מפגשים פרטיים ו / או מופעים של להקת סטפני.
 

הרמה האומנותית

כמנהלת האמנותית, אינס לורקה משתמשת בשפה כוריאוגרפית ייחודית עם חברי להקת סטפני, המתמחים באמנויות שונות כגון מחול, אמנות קרקס, מוסיקה ותיאטרון.

בעשר השנים האחרונות זכתה להקת סטפני בפסטיבלים בינלאומיים כגון פרס ראשון ופרס על טכניקה בפסטיבל קרקס וולדוני (גרמניה) והוזמנה להופיע באירועים בינלאומיים (פינלנד, צרפת, רוסיה) עם יצירות שונות, כגון היצירה Slow Release, המשלבת עם להקת סטפני אמנים מקצועיים בינלאומיים (ארה"ב, איטליה, צרפת, הונגריה).

על הבמה, אנחנו רוצים להראות דרך ביטוי שונה, המעניקה תקווה לסוגים שונים של כשרונות, המעודדת סקרנות, סובלנות ואומץ. אנחנו רוצים להציג דור המוכן לשפר ולפתח את עצמו. אנחנו רוצים לשתף את המסר שלנו - כל חסרון הוא יתרון.