האקדמיה הינה בית ספר גבוה ללימודי קרקס שפתוח לילדים, לנוער ולמבוגרים אשר קרקס ותנועה חיוניים בחייהם. אנחנו מאמינים שאומנויות הקרקס יכולות לפתח וגם לעזור ולהקל בתחומים שונים בחיים כגון תקשורת, ריכוז בלימודים או בעבודה, מיקוד ועוד 
האקדמיה נולדה בשנת 2008 מתוך הפרויקט 'סטפני לא פה' של אינס לורקה ושחר קמאי. הפרויקט הוקם מתוך הענות לצורך בשטח, צורך של ילדים, נוער ומבוגרים שעברו תקופה כואבת בחייהם) אובדן הורה, גירושים, פרידה, בעיות קשב וריכוז, היפר-אקטיביות, דיסלקציה, התמכרויות, קשיי הסתגלות) ודרך אומנויות הקרקס, המחול, המוזיקה והתיאטרון, מקומות חשוכים הפכו מוארים, דמעות כאב התחלפו בדמעות התרגשות והחסרונות הפכו למקור חוסן.

תעודת גמר מטעם האקדמיה של Move to Circus:

באקדמיה מתאפשר לתלמידים המוכשרים להיות חלק מהצוות הפדגוגי והאמנותי.
שחר קמאי ואינס לורקה בונים יחד שפה פדגוגית ואמנותית לאומנות הקרקס והריקוד, הנקראת "Move to Circus Method", הכוללת לימודי אנטומיה, עבודה על פרויקט אישי תאורטי, מיומנויות פדגוגיות, רפרטואר הלהקה ויצירה אישית.
 
קול ותנועה

למתחילים ומתקדמים

סדנה המבוססת על שיטה קולית שאינס לורקה פיתחה לאחר שעבדה עם אביה לורקה, מורה לגיטרה קלאסית בקונסרבטוריון הצרפתי בחיפוש אחר תנודות בגוף. מחקריו על שירה אפשרו לה לחוות את הקול בתנועה ובתנועה דרך הקול.

שיטה זו נותנת את המפתחות לסימביוזה הרמונית בין נשימה לפעולה.

 

כוריאוגרפיה מאז גיל צעיר מאוד, היצירה הראשונה של Ines LORCA שירה וריקודים הוזמנה להציג פסטיבלים רבים בצרפת. היא מלמדת את שיטת המאסטר לזמרי המקהלה, להקת הקומדיה המוסיקלית וללהקת המחול המקצועית בצרפת ובישראל.

שיעורים עם אינס לורקה

כוראוגרפיה לאומנויות הקרקס

לתלמידים מתקדמים

הרכבת מופע באמצעות שפה חכמה, מקורית ואינטימית המתאימה  לאישיותך.

 

שיטת הלימוד תגרום לך לרצות לבחון את האפשרויות הקיימות בין גישת הריקוד העכשווית לבין כלי הקרקס, בין ההרכב הכוריאוגרפי לבין האובייקט שבו משתמשים, כל אחד בתחום המומחיות שלו.

סדנאות הוזמנו לבתי ספר שונים לקרקס כגון Les Noctambules בצרפת, ורטיגו באיטליה, וכן על ידי כנס הקרקס הבינלאומי, כמו בישראל ובפינלנד.

מחול בשילוב אקרובטיקה וקרקס

לילדים ונוער

ריקוד והאפשרויות הרבות של אמנויות הקרקס, החל באקרובטיקה ועד להטוטנות. Ines LORCA לוקחת אותך לתוך עולם של מחקר וגילוי בין האובייקט לבין התנועה.

 

הסדנאות הוזמנו על ידי בתי ספר רבים לקרקס ולרקוד (בתי ספר לריקוד של אירן פופארד מפריז, סן ז'רמן-אן-ליי, וילנוב, בית הספר לקרקס מהלסינקי פינלנד ועוד).

מחול מודרני

לילדים, נוער ומבוגרים

בהשראת שיטות שונות של אלתור, כולל שפת גוף וגאגא, סדנא זו נותנת לרקדן הזדמנות לחוש את ההבדלים בין תרבויות ושפת גוף לקצה הגבולות.

שירה, שפת סימנים, אינסטינקט של בעלי חיים ותודעה גופנית משתלבים ברפרטואר הכוריאוגרפי שאני מציעה על מנת לגרום לך לגלות, להתנסות ולעבוד.

 

סדנה זו מוזמנת לעתים קרובות על ידי בתי ספר למחול חובבים ומקצועיים כגון Micadanses, מרכז du Marais ו הרמוני סטודיו בפריז וכן על ידי בית הספר הבינלאומי לקולנוע ומחול של מוסקבה ברוסיה.

מורי האקדמיה:

שחר קמאי - מנהל פדגוגי ומורה לאומנויות הקרקס. התמחות בעבודה עם היפראקטביות ודיסלקציה. 

אינס לורקה - מנהלת אומנותית ומורה לאומנויות הקרקס, אימפרוביזציה ומחול. התמחות בכוריאוגרפיה. 

 

עלי חסארמה - מורה לאומנויות הקרקס. התמחות באקרובטיקה.

ענבל רזניק - מופיעה עם המופע "עינבלנס". מורה לאומנויות הקרקס - עמידות ידיים, חישוק, טיסו, טרפז ואקרובלנס.

יואל כהן לב - בוגר האקדמיה. מורה לאומנויות הקרקס - עמידות ידיים, ג'אגלינג, קרקס אוירי (סטראפס).

נעמי לב - בוגרת האקדמיה. מורה לאומנויות הקרקס - קרקס אוירי (טרפז, דאבל טרפז, סטראפס), מחול.

 

 

 

מורים מקצועיים אורחים: 

האקדמיה מציעה לתלמידיה המתקדמים סדנאות או שיעורי מאסטר עם מורים מומחים מחו"ל.

 

מיכאל פינקל – (המרכז הלאומי לאומנויות הקרקס של צרפת) מומחה בטיסו.

 

ג'ניפר כהן – אמנית ומורה לקרקס אוירי.

 

עינאל גורי – אמנית ומורה לקרקס אוירי.
 

דבורה קטאנאו – (האוניברסיטה של בודפסט – הונגריה) מומחית באנטומיה וטיסו.

 

שנטל כהן – (ביכורי העתים) סדנאות תיאטרון. 

 

מרי סינהאב – (הקונסרבטוריום הלאומי לריקוד בפריז) שיעורי מאסטר בריקוד מודרני.  

יום לימודים ארוך 

 

משנת 2014 נפתחה באקדמיה לקרקס תוכנית יום לימודים ארוך; ילדים ובני נוער מגיעים אחת לשבוע ליום ארוך בו הם לומדים את אומנויות הקרקס לצד לימודים עיוניים.

 

היום מתחיל בשעה 8:30 בחימום קבוצתי ולאחר מכן התלמידים בוחרים את תחום ההתמחות מתוך אחד מחמשת תחומי הקרקס, לאחר החניכה הפסקה וארוחת בוקר. ממשיכים בשיעור אלתור וכוריאוגרפיה והחניכים חוזרים לשעת התמחות באחד ממקצועות הקרקס ואז כל הקבוצה עובדת יחד על מתיחות וחיזוק הכוח עד הפסקת הצהריים.

אחר הצהריים החניכים יעסקו בלימודים עיוניים וילמדו: אנטומיה, צרפתית, אנגלית, מתמטיקה ועוד.

משעות אחר הצהריים חלק מתלמידי היום הארוך ילמדו את שיטת 'דרך הקרקס' ללימוד אומנויות הקרקס, ע"י השתתפות ו/או עזרה בללמד את ילדי הנבחרת. חלק מהתלמידים ימשיכו לשיעור האנסמבל שסוגר את היום בשעה 20:00.

 

מטרת היום היא לממש את בפילוסופיה שלנו שאומרת: ילדים ונוער שמשתתפים בפעילות גופנית בבוקר שמתאימה ליכולת הגופנית שלהם ולצורך שלהם לנוע יגיעו לאחר מכן לשיפור ניכר בהישגים שלהם ויותר מכך היכולת שלהם להתרכז תגדל (ב יותר מ 100%) ומיומנויות התקשורת שלהם ישתפרו באופן דרסטי וכן יחולו שינויים בדרך התנהגותם, ילדים שנטו לאלימות בסביבת בית הספר בשל בעיות שונות יחדלו מכך וימצאו תחליפים בפעילויות שמתאימות ליכולות ולצרכים שלהם. בנוסף, תלמידי היום הארוך יוכלו ללמוד את מתודת 'דרך הקרקס' ולשלב אותה בלימודיהם האקדמיים כגון עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה ועוד... מטרתנו לתת לילדים ולנוער שחייהם קשורים בקרקס אפשרות ללמוד קרקס בצורה מקצועית (לפחות 20 שעות בשבוע).

 

רבים מתלמידנו התקבלו לבתי ספר גבוהים לקרקס במדינות שונות בעולם, ובעלי ההישגים הגבוהים ביותר לומדים בצרפת (בקרקס המודרני) עם מלגה שניתנה ע"י ממשלת צרפת.

 

האם ידעתם....?  שבצרפת בכל השכבות לומדים תלמידי בית ספר את אומנויות הקרקס כמקצוע חובה! 

 
Safi
cours Ensemble
Gaya
Gaya
Shoshan
cours Ensemble
Neomi
Arava
Ines & Gaya
Shoshan
Liri
Adam & Shahar
Arava
Adam
Cara
Shahar
Noam Y ball
Ines & Ali
Kfar Saba
Arava
Silks
Shoshan
neomi arch
Liri